TR | ENG ANASAYFA | HAKKIMIZDA | S.S.S | SİTE HARİTASI | İLETİŞİM
egitim-toplantilari
 
 

Elektronik Oylama Sistemi Kullanım Alanları

 
Eğitim toplantılarınızda elektronik oylama sistemi kullanarak eğitiminizi hem katılımcılar için daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz, hem de anlattıklarınızın ne oranda öğrenildiğini anında test etme şansı elde edersiniz. Sunumunuza ekleyeceğiniz keypad soruları sunumunuzu interaktif hale getirir. Sunumunuzun içeriğine ve süresine uyacak şekilde slaytların arasına yerleştireceğiniz keypad soruları eğitiminizin yoğun temposunu hafifletecek ve katılımcıların ilgisini artıracaktır. Elektronik oylama sistemi sayesinde hem anlattıklarınızın ne oranda anlaşıldığını değerlendirebilirsiniz, hem de işlediğiniz konuları pekiştirebilirsiniz.

Keypad sorusu ekrana geldiği anda salondaki hareketliliği siz de hemen farkedeceksiniz, özellikle sunum arasında yarışma konseptinde sorular var ise bu hareketlilik daha da artacaktır. Örneğin; sunum arasında soracağınız bir soruya keypad ile doğru cevabı en hızlı veren kişiye bir ödül verebilirsiniz (Keypad Fastest Finger) ya da sunum arasında çok sayıda soru sorup, sunum sonunda bu keypad sorularına en hızlı ve doğru yanıt veren ilk 5, ilk 10 vb. sayıda kişiyi ödüllendirebilirsiniz. (Keypad Quiz)

Eğitim toplantılarında elektronik oylama sisteminin farklı bir kullanım şekli de ön test ve son test uygulamasıdır. Eğitim ile ilgili olarak hazırladığınız keypad sorularını eğitime başlamadan önce sırasıyla sorarsınız (ön test) ve tüm katılımcılar ellerindeki elektronik oylama cihazları ile yanıtlarını verirler, tüm veriler kaydedilir. Eğitim gün boyu sürer ve gün sonunda aynı sorular katılımcılara tekrar yöneltilir (son test). Keypadler ile yapılan ön test – son test uygulaması ile katılımcıların ne oranda eğitimden faydalandıklarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
 
Elektronik oylama sistemi ile yapacağınız sınavlar zaman, emek ve bütçe tasarrufu sağlar. Sınav öncesi her katılımcı elektronik oylama sisteminde kendi adına ayarlanmış keypadi alır ve perdeye yansıyan soruları bu keypad ile yanıtlar. İkinci bir yöntem de katılımcılara basılı sınav kağıtları dağıtarak, soru bazında verilen süre dahilinde katılımcıların soruyu sınav kağıdından okuyarak keypad üzerinden tuşladıkları yöntemdir. Bu yöntemde farklı sınav kitapçıkları oluşturularak (A,B,C,D kitapçıkları gibi) kopya çekmenin de önüne geçilebilir. Sınav sonunda hangi katılımcının kaç soruyu doğru cevapladığı ve yüzde doğru oranı gibi veriler keypad sistemi programı sayesinde kolaylıkla raporlanabilir. Sonuçları sınav biter bitmez, hızlı bir biçimde elde ettiğiniz için o günün ya da bir sonraki günün eğitim planını, sınavda en çok yanlış yapılan konular üzerinden yeniden planlayabilirsiniz.
 
Bir toplantının, sunumun, organizasyonun v.b. sonunda gerçekleştireceğiniz değerlendirme anketini elektronik oylama sistemi ile yapabilirsiniz. Elektronik oylama sistemi kullanarak yapacağınız anketler hem hızlı bir şekilde sonuca ulaşmanızı sağlayacak hem de anketi cevaplayacak kişileri sayfalarca form doldurmaktan kurtaracaktır. Ayrıca soracağınız demografik sorularla (yaş, cinsiyet, departman, iş tecrübesi vb. sorular) çok sayıda farklı ve kapsamlı raporları da keypad yazılımı ile kolaylıkla elde edebilirsiniz. Elektronik oylama sistemi ile yapılan anketlerin en önemli özelliği sonuçların anonim olması ve her katılımcının soruları keypad ile özgürce yanıtlayabilmesine olanak tanımasıdır. Şirketiniz/ürünleriniz ile ilgili çalışanlarınıza/iş ortaklarınıza yapacağınız elektronik anketler anonim olması sebebiyle çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarabilir, çünkü genellikle katılımcılar bir soru sorulduğunda birtakım baskılar sebebiyle gerçek düşüncelerini söyleyemeyebilirler. Ancak bu soru gizli oylama yapabilecekleri elektronik oylama sistemi aracılığı ile yöneltildiğinde herkes gerçek görüşünü keypad üzerinden tuşlar. Elektronik anketler sonucunda elde ettiğiniz geri bildirimleri değerlendirdikten sonra gerekli aksiyonları alıp yeniden elektronik anket gerçekleştirerek önceki ve sonraki sonuçları kıyaslamak da mümkündür. Periyodik olarak yapacağınız elektronik anketler sayesinde elinizde güçlü bir veri olacaktır.
 
Toplantılarınızın daha eğlenceli ve katılımcı geçmesini sağlamak amacıyla keypad ile yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Sunumunuzun arasında veya sonunda soracağınız keypad sorularında, puan ve hız kriterlerini kullanarak, katılımcılarınızın birbirleriyle yarışmasını sağlayabilirsiniz. Keypad yarışmaları toplantınızın daha verimli ve eğlenceli geçmesini sağlayacaktır. Web sitemizin Oyunlar bölümünde keypad ile yapılan yarışmalarımız Keypad Quiz , Keypad Fastest Finger ve Spin Off ile ilgili açıklamalı video, görsel ve sunumlara ulaşabilirsiniz. Keypad yarışmalarına ek olarak Buzzpad (en hızlı basanı tespit eden cihazımız) yarışmalarımız da (Buzzpad 5x5 ve Buzzpad MusicBox) ilginizi çekebilir.
 
Planladığınız sosyal aktivitelerde elektronik oylama sistemi aracılığı ile eğlenceli sorular sorup, yarışmalar düzenleyerek etkinliğinize katılan kişilerin bir arada eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Keypad sistemi ile katılımcılarınızı bireysel olarak yarıştırabilirsiniz veya katılımcılarınızı ekipler halinde yarıştırarak ekip ruhu ve işbirliğini de güçlendirebilirsiniz. Sosyal aktivitelerinizde değerlendirebileceğiniz Keypad ve Buzzpad oyunlarımız için Oyunlar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Bilimsel toplantılarınızda, kongrelerde elektronik oylama sistemi kullanarak katılımcılarınızın fikirlerine anında ulaşabilirsiniz. Sunum aralarında soracağınız keypad sorularıyla salondaki kişilerin anlattığınız konu ile ilgili düşüncelerini ve yaklaşım tarzlarını öğrenebilirsiniz. Soru örnekleri için Örnek Çalışmalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Vaka sunumlarında soracağınız soruları elektronik oylama sistemi aracılığı ile sorarak kısa sürede daha fazla vaka işleme şansı yakalarsınız. Katılımcıların el kaldırarak söylemeye cesaret edemediği fikirlerini keypad sayesinde rahatca öğrenebilirsiniz. Soru örnekleri için Örnek Çalışmalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Keypad kullanarak stand aktivitelerinizi daha renkli, eğlenceli ve marka bilinirliğinizi arttırabilecek bir show haline dönüştürebilirsiniz. Standlarda kullanacağınız sorularla hem marka bilinirliğininizi arttırabilir hem de standınıza gelenleri eğlendirebilirsiniz. Standlarınızda kullanabileceğiniz yarışma alternatiflerimiz için Oyunlar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Genel Kurul toplantılarınızda kullanacağınız elektronik oylama sistemi ile sonuçlara daha hızlı ve daha objektif şekilde ulaşabilirsiniz. Elektronik Genel Kurul toplantılarında önerge/yönerge oylamaları, aday seçimleri genel kurul üyelerine imza karşılığı dağıtacağınız keypadler sayesinde kolaylıkla ve hızlı bir biçimde yapılabilir. Soru örnekleri için Örnek Çalışmalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Toplantılarınızda yapacağınız planlama veya alacağınız kararları gerek hızlandırmak gerek objektif olması bakımından keypad ile oylatabilirsiniz. Elektronik oylama sistemi sayesinde politika, en yüksek ses, grupca düşünme, üst düzey baskısı ve bilgi eksikliği gibi karar almada etkili grup dinamikleri yönetilebilir. Elektronik oylama sistemi bakış açılarının anonim olarak vurgulanmasına ve anlaşmazlıkların çekişme olmadan incelenmesine olanak tanır.
 
Gizlilik gerektiren toplantılarınızda keypadleri rastgele dağıtarak katılımcılarınızın kendilerini rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Keypad sistemine gelecek yanıtlar anonim olacağından, katılımcılar baskı hissetmeden, gerçek yanıtlarını rahatça verebileceklerdir.
 
Elektronik oylama sistemi ile yapılan seçimlerde sonuçlar hemen alınabildiğinden uzun süren oy sayma süreci yaşanmayacaktır. Adayların veya önergelerin yazılı olduğu slaytlar ekrana yansıtılarak anonim olarak yapılan oylama sonrası hızlı bir şekilde seçim sonuçlarına ulaşmak mümkün olacaktır. Soru örnekleri için Örnek Çalışmalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Bayi toplantılarınızda yeni çıkacak alternatif ürünlerinizi bayilerin beğenisine sunup, keypad ile puanlatabilirsiniz. Bayilerinizin yeni çıkacak ürünleriniz hakkındaki fikirlerini tek tek sormak yerine, keypad ile oylatarak tüm bayilerin fikrini anında alabilirsiniz. Bayi toplantılarında ürünleriniz ile ilgili detayları içeren (bayilerinizin öğrenmesini istediğiniz) keypad soruları hazırlayıp bu soruları bayilerinize yöneltebilirsiniz. Bayileriniz soruları keypadler aracılığı ile yanıtlarlar ve sonuçlar yüzdesel olarak ekrana yansır. Bu sayede bayilerinizin ürününüz konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bunu bir yarışma formatında da (Keypad Quiz) gerçekleştirebilirsiniz. Yarışma sonunda en başarılı bayilerinizi ödüllendirebilirsiniz.
 
Bir ürününüz ile ilgili pazar araştırması yaparken sorularınızı elektronik oylama sistemi kullanarak sorduğunuzda sonuca daha hızlı bir şekilde ulaşabildiğiniz gibi daha fazla soru sorma imkanı da yakalarsınız. Ayrıca soracağınız demografik sorularla (yaş, cinsiyet, meslek vb. sorular) çok sayıda farklı ve kapsamlı raporları da keypad yazılımı ile kolaylıkla elde edebilirsiniz. Örnek soru tipleri için Örnek Çalışmalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Fokus grup toplantılarınızda elektronik oylama sistemi ile hızlı sonuçlar elde edersiniz ve gün içerisinde daha fazla grup ile çalışma yapmak için zaman kazanırsınız.
 
Katılımcıların fikirlerini hızlı bir şekilde almak istediğiniz her toplantıda keypad ile oylama yaparak hemen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu sonuçları hem excel hem de powerpoint formatında rapor olarak alabilirsiniz.
 
 
Tel: +90 533 711 51 81 | E-Posta: info@arskeypad.com.tr ARS Keypad İletişim Turizm Tic. Ltd. Şti. © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.