TR | ENG ANASAYFA | HAKKIMIZDA | S.S.S | SİTE HARİTASI | İLETİŞİM
   
 

Oyunlar

 
• Keypad Quiz Yarışma Formatı
Keypad-Quiz-Yarisma-Formati
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
Bu formatta her katılımcıda bir adet keypad bulunur. Katılımcılar bireysel olarak yarışırlar. Ekrana önce soru gelir, daha sonrasında seçenekler gelir ve 10 saniyelik oylama süresi başlar. Bu süre içinde tüm katılımcılar doğru olduğunu düşündükleri cevaplarını keypad üzerinden tuşlayarak soruyu yanıtlarlar.

Yarışma, genellikle 15-25 adet sorudan oluşur. Yarışmacılar verdikleri her bir doğru cevap için puan kazanırlar ve kazanılan toplam puanlar yarışma sonunda en çok puan toplayan yarışmacıdan en az puan toplayan yarışmacıya doğru sıralı olarak gösterilebilir. Genellikle tercih edilen yöntem ilk 5 ya da ilk 10 kişiyi açıklayarak, bu kişileri ödüllendirmektir.

Yarışmayı daha heyecanlı hale getirmek ve yarışma sonunda eşitlik olmasının önüne geçebilmek adına doğru cevabı daha kısa sürede bilen yarışmacıların daha yüksek puan alması sağlanabilir.
• Keypad Fastest Finger Yarışma Formatı
Keypad-Fastest-Finger-Yarisma-Formati
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
Bu formatta her katılımcıda bir adet keypad bulunur. Katılımcılar bireysel olarak yarışırlar. Ekrana önce soru gelir, daha sonrasında seçenekler gelir ve 10 saniyelik oylama süresi başlar. Bu süre içinde tüm katılımcılar doğru olduğunu düşündükleri cevaplarını keypad üzerinden tuşlayarak soruyu yanıtlarlar. Süre bitiminde yüzdesel dağılım ve doğru cevap katılımcılarla paylaşılır. Hemen ardından soruyu doğru cevaplayanlar arasından o soruyu en hızlı doğru cevaplayan bir kişinin keypad numarası ya da ismi ekrana yansıtılır.

Bu format uzun bir yarışma formatı kullanmak istemeyen ancak katılımcıları da sunum arasında sorulacak sorularla sürekli olarak aktif tutmak isteyenler için idealdir. Aralarda sorulacak soruları en hızlı yanıtlayan kişi olabilmek için katılımcılar her an dikkatle ve heyecanla bekleyeceklerdir.
• Buzzpad 5x5 Yarışma Eğlence Formatı
Buzzpad-5x5
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
Buzzpad 5x5 Yarışma Eğlence Formatı, 5x5 toplam 25 sorudan oluşur ve yaklaşık 30-35 dk. sürer. Takımlar halinde oynanabilir, en fazla 10 takım aynı anda yarışabilir, ekiplerdeki kişi sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Takımların kişi sayılarının eşit olmasına da gerek yoktur. Her takımda bir adet Buzzpad bulunur. Takımların kendi içlerinde iyi bir ekip çalışması yapmaları, içlerinden Buzzpad'i en hızlı kullanacağını düşündükleri kişiye Buzzpad'e basma sorumluluğunu vermeleri ve soru ekrana geldiğinde hızlı bir şekilde birlikte düşünüp, Buzzpad'i kullanarak soruya cevap verme hakkını elde etmeleri gerekmektedir.

Sorulacak ilk soruyu seçecek takımı sistem otomatik olarak belirler. Takım bir soru kategorisi ve puan değeri belirler. Örneğin; "Sinema kategorisinden 300 puanlık soru" gibi. Soru ekrana gelmeye başlar, ancak bu esnada süre başlamadığı için Buzzpad'lere basılmaması gerekir. Buzzpad'e erken basan takımların Buzzpad'leri 5 saniye boyunca kilitlenir. Süre başladıktan sonra doğru cevabı bildiğini düşünen takımlar hızlı bir şekilde Buzzpad'lerine basarlar ve ekranda en hızlı Buzzpad'ini kullanan takımın numarası yanar. Takım sözlü olarak yanıtını söyler, eğer cevap doğru ise soru puanı kadar puan takım hanesine yazılır. Eğer takım yanlış yanıt verir ise eksi puan alır ve diğer tüm takımların yeniden Buzzpad'e basma şansları doğar. Soruyu doğru bilen takım bir sonraki kategori ve puan değerini seçme hakkını kazanır.

Buzzpad 5x5, sorularının tamamını siz oluşturabilirsiniz ya da bizim sizin için çeşitli genel kültür kategorilerinden sorular oluşturmamızı isteyebilirsiniz. Firmanız, ürününüz ya da eğitim içeriğiniz ile ilgili soruları içeren kategori(ler) oluşturmak suretiyle ekibinizin bilgilerini onları eğlendirirken pekiştirebilirsiniz. Soruların ardından kullanabileceğiniz bilgi ekranları ile doğru cevapları görsel olarak da destekleyebilirsiniz.
• Buzzpad 3x3 Stand Aktivitesi Formatı
Buzzpad-3x3
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
Buzzpad 3x3, Buzzpad 5x5 formatının standlar için uyarlanmış versiyonudur. Buzzpad 3x3 Stand Aktivitesi Formatı 3x3 toplam 9 sorudan oluşur ve yaklaşık 7-8 dk. sürer. Bu sayede kısa sürelerde çok fazla sayıda katılımcıya ulaşabilirsiniz. Genellikle Buzzpad 3x3'ün uygulandığı standlarda yarışmaya katılanların en az 3-4 katı yarışmayı izleyenler de olmaktadır. Bu da standınıza çok fazla katılımcıyı çekmek anlamına gelmektedir.

Buzzpad 3x3 standlarda şöyle gerçekleşir. Katılımcılar standa gelirler ve isimlerini söyleyerek bir Buzzpad alırlar. Yarışmacı isimleri sisteme tanımlanır. Aynı anda 10 Buzzpad ile 10 kişi yarışabilir. Yarışmanın ilk kategori ve puan değerini seçecek yarışmacısını sistem otomatik olarak belirler. Belirlenen yarışmacı bir kategori ve puan değeri seçer. Örneğin; "Genel Kültür sorularından 200 puanlık soru" gibi. Soru ekrana gelmeye başlar, bu esnada tüm katılımcıların soruya yanıt verme hakkı vardır, ancak süre başlayana kadar katılımcıların Buzzpad'lerine basmamaları gerekir. Süre başlamadan Buzzpad'ini kullanan yarışmacının Buzzpad'i 5 saniye boyunca kilitlenir. Süre başladıktan sonra doğru cevabı bildiğini düşünen katılımcılar hızlı bir şekilde Buzzpad'lerine basarlar ve ekranda en hızlı Buzzpad'ini kullanan yarışmacının numarasını yanar. Yarışmacı sözlü olarak yanıtını söyler, cevabı doğruysa soru kaç puanlık ise o kadar puanı kendi hanesine yazdırır. Eğer yarışmacı yanlış yanıt verir ise eksi puan alır ve diğer tüm katılımcıların yeniden Buzzpad'e basma şansları doğar. Soruyu doğru bilen kişi bir sonraki kategori ve puan değerini seçme hakkını kazanır.

Buzzpad 3x3 Stand Aktivitesi sorularının tamamını siz oluşturabilirsiniz ya da bizim sizin için çeşitli genel kültür kategorilerinden sorular oluşturmamızı isteyebilirsiniz. Firmanız/ürününüz ile ilgili soruları içeren bir kategori oluşturmak firma/ürün tanıtımınız için çok etkili olacaktır. Bu etkiyi daha da artırmak için Buzzpad ekstra bilgi ekranlarını da kullanabilirsiniz.
• Buzzpad MusicBox
Buzzpad-3x3
Buzzpad MusicBox katılımcıların keyifli dakikalar geçirmesini sağlayan, özellikle akşam aktivitelerinde uygulanabilecek bir şarkı yarışmasıdır.

- Katılımcılar en az 2 en fazla 10 ekibe ayrılırlar. Her ekipte bir adet Buzzpad bulunur.

- Şarkıların gizlendiği kutucuklardan birisi otomatik olarak açılır, şarkı çalmaya başlar.

- Şarkıyı tahmin eden ekipler Buzzpad’lerine basarlar, Buzzpad’e en hızlı basan ekibin numarası ekranda yanar ve bu esnada çalmakta olan şarkı durur.

- Ekip cevabını söyler, yanlış ise eksi 200 puan alırlar, müzik diğer ekipler için tekrar çalmaya başlar. Buzzpad’e en hızlı basan ekip doğru cevabı verir ise 500 puan kazanırlar, şarkı çalmaya devam eder ve ekip belli bir süre şarkıya eşlik eder.

- Ekip skorları sürekli olarak ekranda takip edilebilir. Standart bir Buzzpad MusicBox Yarışması 16 şarkıdan oluşur.
• Spin Off
Spin-Off
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
- Her katılımcıda bir adet keypad (elektronik oylama cihazı) vardır. Katılımcılar ekrana gelen soruları bu keypadler aracılığı ile verilen süre dahilinde yanıtlarlar.

- En az 5 kişi, en fazla 250 kişi ve en az 2 takım, en fazla 10 takım halinde oynanabilen Spin Off, bu özelliği ile hem stand aktiviteleri gibi az sayıda katılımcının olduğu alanlarda hem de çok sayıda katılımcının olduğu salonlarda aktivite olarak uygulanabilir.

- Takımın soruyu doğru cevaplama yüzdesine göre kazanılan puan belirlendiği için takımlardaki kişi sayıları eşit olmak zorunda değildir.

- Sorular en az 2, en fazla 10 ayrı kategoride hazırlanır. Kategoriler altındaki soru sayılarının da eşit olması da gerekli değildir.

- Soruların arkasına yerleştireceğiniz bilgi ekranları ile soruların ardından katılımcılarınızın konu hakkındaki bilgilerini pekiştirebilir ve vermek istediğiniz mesajları kolaylıkla verebilirsiniz.

- Her soru sonrasında tüm takımların o soruya verdiği yüzde doğru oranları ve kazandığı puanlar ekrana gelir. Takımların aldıkları toplam puanlar güncel şekilde sol panelde gösterilir.

- Spin Off sizin istediğiniz aktivite süresine göre kolaylıkla planlanabilmektedir. Soru sayısı ayarlanarak, 5-6 dk'lık (genellikle stand aktiviteleri) bir aktivite ya da 2 saatlik bir aktivite gerçekleştirilebilir.
• Spin Off 2
Spin-Off-2
pdf ppsx flv
.pdf .ppsx .flv
- Her katılımcıda bir adet keypad (elektronik oylama cihazı) vardır. Katılımcılar ekrana gelen soruları bu keypadler aracılığı ile verilen süre dahilinde yanıtlarlar.

- En az 5 kişi, en fazla 250 kişi oynanabilen Spin Off 2, bu özelliği ile hem stand aktiviteleri gibi az sayıda katılımcının olduğu alanlarda hem de çok sayıda katılımcının olduğu salonlarda aktivite olarak uygulanabilir. Spin Off 2 ilk oyunun aksine (Spin Off) takımlar halinde değil bireysel olarak oynanan bir oyundur.

- Sorular en az 2, en fazla 10 ayrı kategoride hazırlanır. Kategoriler altındaki soru sayılarının da eşit olması da gerekli değildir.

- Soruların arkasına yerleştireceğiniz bilgi ekranları ile soruların ardından katılımcılarınızın konu hakkındaki bilgilerini pekiştirebilir ve vermek istediğiniz mesajları kolaylıkla verebilirsiniz.

- Her soru sonrasında hangi keypad numaralarının doğru cevabı bildiği, hangilerinin bilemediği ekranda gösterilir. Ayrıca ilk 15 puan sıralaması da ekrana yansır.

- Spin Off sizin istediğiniz aktivite süresine göre kolaylıkla planlanabilmektedir. Soru sayısı ayarlanarak, 5-6 dk'lık (genellikle stand aktiviteleri) bir aktivite ya da 1.5 saatlik bir aktivite gerçekleştirilebilir.
 
Tel: +90 533 711 51 81 | E-Posta: info@arskeypad.com.tr ARS Keypad İletişim Turizm Tic. Ltd. Şti. © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.