TR | ENG ANASAYFA | HAKKIMIZDA | S.S.S | SİTE HARİTASI | İLETİŞİM
   
 

Elektronik Oylama Sistemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aşağıda sık sorulan sorulardan bir derleme oluşturduk.
Diğer tüm sorularınız için lütfen bize ulaşın.
 
• Elektronik Oylama Sistemi Kiralama Hizmetiniz Neleri İçeriyor ?
Elektronik oylama sistemi kiralama hizmetimiz tam anlamıyla bir anahtar teslim hizmettir. Size sunduğumuz keypad kiralama fiyat teklifi soruların hazırlanmasını, İstanbul içi çalışmalarda toplantı yerine ulaşımı, toplantı boyunca bir sistem yöneticimizin elektronik oylama sistemini kullanmasını ve toplantı sonrasında yapılacak raporlamayı içeren bir fiyat teklifidir. Sizin tek yapmanız gereken toplantıda kullanılacak keypad sorularını powerpoint ya da word formatında hazırlayarak bize göndermektir. Bize toplantı yeri, toplantı saati vb. detayları ilettiğiniz takdirde biz tüm hazırlıkları yaparak toplantı günü belirttiğiniz saatte toplantı yerinde oluruz. Toplantı için gelen sistem yöneticimiz salon girişine dağıtım için keypadleri yerleştirir, salon içinde teknik masaya keypad yazılımı yüklü dizüstü bilgisayarımızı ve usb alıcımızın kurulumunu yapar. Sunum bilgisayarı ve keypad bilgisayarı arasında gerekli geçişleri yapacak switcher yoksa switcher da tarafımızdan sağlanır. Toplantı başlangıcından toplantı bitimine kadar elektronik oylama sistemi yönetimi sistem yöneticimiz tarafından gerçekleştirilir. Toplantı ertesinde keypad raporlamaları da yapılarak tarafınıza ulaştırılır.
 
• Elektronik Oylama Sistemi Satış Hizmetiniz Var Mı?
Yıl içinde çok sayıda elektronik oylama sistemi ihtiyacınız oluyor ise sistemi satın almayı düşünebilirsiniz. Elektronik oylama sistemi satış setimiz; istediğiniz sayıda keypad, aldığınız keypad sayısına uygun sayıda baz istasyonu (usb alıcı) (250 keypad’e kadar 1 usb alıcı yeterlidir) ve powerpoint uyumlu elektronik oylama sistemi yazılımından oluşmaktadır. Detaylı bilgiler için Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.
 
• Elektronik Oylama Sistemi Nasıl Çalışır ?
Elektronik oylama sistemi, 2.4 Ghz radyo frekansıyla çalışır, lisansı alınmış özel bir frekans kullandığından diğer radyo frekansıyla çalışan cihazlarla etkileşime girmez. Her katılımcının seçimini belirtilebilmesi için kendine ait bir elektronik oylama cihazı (keypad) vardır. Keypad’ler, bilgisayar ile bilgisayara bağlı bir usb alıcı vasıtasıyla radyo frekansı üzerinden haberleşir. Belirlenen süre sonunda ya da tüm katılımcılar yanıtladıktan sonra elektronik oylama süreci sonlandırılır ve yanıtlar bilgisayara yüklü özel keypad programı sayesinde grafik haline getirilerek, projeksiyon vasıtasıyla tüm katılımcılarla paylaşılır.
 
• Elektronik Oylama Sistemi Kurulumu Nasıldır ?
Elektronik Oylama Sistemi; Keypad’ler, baz istasyonu (alıcı) ve özel keypad yazılımı kurulu bir dizüstü bilgisayardan oluştuğundan kurulumu en fazla 10 dakika sürmektedir. Bundan sonra, geriye dizüstü bilgisayarın projeksiyona bağlanarak görüntüsünün aktarılması kalmaktadır. Teknik masada dizüstü bilgisayar ve alıcı için, iki dizüstü bilgisayar sığacak kadar alan (ufak bir kare masa) yeterli olacaktır. (Not: 500 keypad’i aşan çalışmalarda alıcı sayısı artacağından daha geniş alana ihtiyaç vardır.)
 
• Keypad’lerin Sağlıklı Çalışması İçin Nasıl Bir Ortam Gereklidir ?
Elektronik Oylama Sistemi, üretici firmaya ait patenti alınmış özel bir 2.4 ghz radyo frekansı kullandığından hiçbir şekilde radyo frekansı ile çalışan diğer cihazlarla etkileşim göstermez. Çalışma mesafesi 150 metredir. Açık ve kapalı alanlarda sorunsuzca çalışmaktadır.
 
• Keypad’in Kullanımı Zor Mu ?
Keypad’in kullanımı çok kolaydır, herhangi bir açma kapama düğmesi yoktur, aktif durumdadır. Yapmanız gereken tek şey, keypad sorusu ekrana geldiğinde tercih ettiğiniz seçeneğini tuşlamaktır. Cevabınız A ise A tuşuna, B ise B tuşuna... bir kez basmanız yeterlidir. Tuşladığınız seçeneği keypad’in küçük kırmızı led ekranında da göreceksiniz. Eğer tercihinizi değiştirirseniz yeni seçeneği tuşlamanız yeterli olacaktır. Soru ekranda olduğu sürece keypad sistemi en son tuşladığınız yanıtı kabul edecektir.
 
• Keypad Sorularını Ne Zaman Göndermeliyiz ?
Kullanılacak keypad sorularının önceden özel keypad programına girilmesi gerekmektedir. Bu sebeple, soruları toplantı tarihinden en geç 2 gün önce bize ulaştırmanız önemlidir. Ancak toplantı günü dahi sorularda ufak revizeler yapabilir, yeni sorular ekleyebilirsiniz. Keypad sistemi hiç soru hazırlanmadan anlık olarak sözlü soru sorulup yanıt alınmasına bile imkan tanımaktadır. Tabiki böyle bir durumda yalnızca sonuç grafiği ekrana gelecektir.
 
• Keypad Sorularını Hangi Formatta Göndermeliyiz ?
Keypad sorularınızı word ve powerpoint formatında gönderebilirsiniz. Biz gönderdiğiniz soruları keypad programına uygun formata getirip girişlerini yapacağız. Ayrıca sorular için kullanmamızı istediğiniz bir template (arkaplan görseli) var ise, onu da keypad soru slaytı arkaplanı olarak kullanmamız için bize göndermenizi rica ederiz.
 
• Keypad Raporlarını Hangi Formatta Gönderiyorsunuz ?
Keypad raporlarını iki farklı formatta size gönderiyoruz. Sonuç ekranı görüntüleri olarak Powerpoint formatında ve daha sonra analiz yapabilmeniz ya da farklı programlarda kendinize özel raporlamalar alabilmeniz adına Excel formatında hazırlıyoruz. Rapor örneklerimizi incelemek için Örnek Çalışmalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Tel: +90 533 711 51 81 | E-Posta: info@arskeypad.com.tr ARS Keypad İletişim Turizm Tic. Ltd. Şti. © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.